اخبار کوتاه و فوری فرهنگیان

بخش اخبار کوتاه و فوری فرهنگیان با به روزرسانی لحظه ای

به رتبه خودم اعتراض دارم به کجا باید مراجعه کنم

کلیه مراحل ثبت اعتراض، رسیدگی و تعیین رتبه همکاران به صورت الکترونیکی در بستر سامانه my.medu.ir و به صورت شفاف و به تفکیک مولفه ها انجام می شود. پذیرش و ثبت اعتراض خارج از سامانه مربوط و یا خارج از مهلت مقرر قانونی، امکان پذیر نمی‌باشد.هیات ممیزه رتبه بندی معلمان

پرداخت چهار ماه اضافه کاری امروز پنج شنبه

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ نقی سیاهکالی مرادی از پرداخت بخش اعظمی از مطالبات فرهنگیان خبر داد و گفت: در جلسه ای که در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد مقرر گردیده تا پایان روز پنجشنبه دهم فروردین ماه حق‌الزحمه چهار ماه حق‌التدریس همکاران پرداخت گردد.  وی افزود: همچنین پرداخت دو ماه حقوق نیروهای خرید خدمات تا قبل از ۱۵ فروردین مصوب گردیده است. مدیرکل آموزش و پرورش درباره پرداخت معوقات رتبه‌بندی معلمان نیز ابراز داشت: معوقات رتبه‌بندی معلمان نیز تا قبل از ۱۵ فروردین ماه به حساب همکاران واریز خواهد شد.

تمدید مجدد مهلت بارگذاری مستندات برنامه شناسایی معلمان نمونه

با توجه به درخواست های متعدد همكاران منتخب، مجددا مهلت بارگذاری مستندات در برنامه شناسایی معلمان نمونه تا پایان روز چهارشنبه مورخ 1402/01/09 تمدید می گردد. شایان ذكر است مهلت مذكور تمدید نمی گردد.

پیگیری جدی برای پرداخت معوقات رتبه‌ بندی

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش:  پیگیری‌ها و بررسی‌های لازم برای پرداخت معوقات رتبه‌بندی در دست انجام است و طی سه روز گذشته با دستور ویژه رئیس جمهور، هفت جلسه با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان برنامه و بودجه و مابقی ارکان دخیل در این موضوع برگزار شده است. یک جلسه نیز با حضور معاونین دستگاه‌های مرتبط برگزار شده و موضوع به صورت جدی در حال پیگیری است. به رغم انتشار برخی شایعات، جای نگرانی در این باره وجود ندارد، نتایج خوبی حاصل شده است و به محض جمع‌بندی، جزئیات را به فرهنگیان اعلام می‌کنیم.

جذب 67 هزار معلم از آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معاون حقوقی و مجلس آموزش و پرورش: ۶۷ هزار معلم جدید امسال از طریق آزمون استخدامی وارد کلاس‌ های درس می‌شوند .

مشکل بوجود آمده در پرداخت حقوق اسفند فرهنگیان با جدیت پیگیری شود

رییس جمهور:  اجرای نادرست طرح خوب رتبه‌بندی معلمان در آخر سال کام معلمان عزیز را تلخ کرد که تدابیری برای حل موضوع اتخاذ شد، اما موضوع باید تا حصول نتیجه با جدیت بررسی و پیگیری شود تا اگر سوءمدیریتی وجود داشته حتما با قاطعیت با آن برخورد شود.

عدم پرداخت معوقات رتبه‌بندی شایعه است

تکذیبیه معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع درباره اخبار منتشر شده پیرامون عدم پرداخت معوقات رتبه بندی . «شایعات منتشر شده در فضای مجازی درباره اتخاد تصمیم برای عدم پرداخت معوقات رتبه بندی به جد تکذیب می شود همچنین گزارش های خبری منتشر شده در فضای رسانه ای و خبری از سوی معاون وزیر، پیرامون میزان تخصیص و زمان پرداخت اعتبارات حق التدریس و اخباری پیرامون نبود اعتبارات خزانه داری نیز از سوی این معاونت تکذیب می شود.»

از حق التدریس ها چه خبر

با وجود وعده های قبلی حق التدریس معلمان در نیمه دوم سال 1401 تاکنون پرداخت نشده است. قرار بود حق التدریس ها از تاریخ مهر تا بهمن 1401 همراه با حقوق اسفند پرداخت گردد اما این موضوع محقق نشد،سپس در وعده جدید قرار شد حق التدریس تا 5 فروردین واریز گردد اما تا زمان نگارش این خبر همچنان واریز نگردیده است و تاریخ جدیدی نیز اعلام نشده است.

قابل توجه همکارانی که کارنامه رتبه‌ بندی نمایش داده نمی‌شود

همکارانی که قادر به مشاهده نتیجه رتبه بندی و ثبت اعتراض به نتیجه آن نیستند، باید وارد قسمت نتیجه رتبه بندی شده و نسبت به عدم رویت کارنامه رتبه بندی خود اعتراض ثبت کنند.

مبنای پرداخت رتبه بندی فعلا از اسفند ۱۴۰۱ خواهد بود

با عنایت به اینکه حقوق اسفندماه طی سه مرحله بصورت علی الحساب پرداخت شد لذا جهت مشخص شدن حقوق قطعی اسفند نگارش حقوق جهت محاسبه رتبه بندی احکام قطعی اسفندماه(بدون محاسبه معوقات) آماده شده است و از طریق سرور قابل دریافت می باشد. جهت استفاده از نگارش و اسکریپت های مربوطه و فایل راهنما محضر همکاران گرامی ارسال خواهد شد. با دریافت نگارش جدید فقط مقرری و مالیات و کسورات بیمه تغییر خواهد یافت و رتبه بندی بدون معوقات محاسبه خواهد شد.

خداحافظی با معوقات تا اطلاع ثانوی

صادق ستاری فرد: متاسفانه پولی درخزانه بابت پرداخت معوقات فرهنگیان عزیزباقی نمانده ازهمه معلمین شرمنده ایم سعی می شودتا هفته معلم یه بخشی واریزشود وکام معلیمن کمی شیرین کنیم . ازصبوری معلمین دلسوزکمال تشکر داریم.

واریز ۵ ماه حق التدریس مهر تا بهمن ۱۴۰۱ تا شنبه

صادق ستاری فرد؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش: اعتبار ۵ ماه حق التدریس شاغلین روز ۲۸ اسفند به حساب وزارت واریز شد. اما به علت انجام کارهای مربوط به حقوق فرصت انجام پرداخت کارهای حق التدریس فراهم نشد والان درحال انجام کارهای مربوط به آن هستیم که در دو سه روز آینده و نهایتاً تا شنبه ۵ فروردین به حساب همکاران واریز خواهدشد. همچنین کسری حقوق آن دسته ازهمکارانی که به دلیل خطاهای محاسباتی رخ داد با دستور سازمان برنامه وبودجه هفته آینده پرداخت خواهد شد و برای معوقات رتبه بندی هم منتظر جلسه و دستور دولت هستیم که اگربه توافق برسند با معوقه کسری حقوق اسفند همکاران واریز خواهدشد.

عذرخواهی وزارت آموزش و پرورش

ضمن تبریک ایام و آرزوی سالی پر خیر و برکت برای همه همکاران فرهنگی گرامی، از تأخیر پیش آمده در پرداخت حقوق اسفند ماه، صمیمانه از همکاران دلسوز و خانواده محترمشان پوزش می‌طلبیم. خدمتگزاران شما در وزارت آموزش و پرورش در طول یک سال گذشته برای دفاع از حقوق همکاران و اجرای کامل قانون رتبه بندی به عنوان یکی از ارکان مقرر در سند تحول بنیادین از هیچ تلاشی فرو گذاری نکرده‌اند. توقع و انتظار این بود که سازمان‌های پشتیبان و تأمین کننده منابع در اجرای این قانون همراهی به مراتب بهتری با نظام تعلیم و تربیت می‌داشتند لیکن باتوجه به اختلاف مبانی محاسبه فوق العاده رتبه بندی و بار مالی مربوطه با سازمان برنامه و بودجه کشور، حقوق اسفند بصورت علی الحساب پرداخت می‌شود.بدیهی است، نظر به هماهنگی به عمل آمده و حمایت‌های رئیس جمهور محترم در فرمایشات روز گذشته هیأت محترم وزیران، در خصوص پرداخت تفاوت مزایای رتبه بندی همکاران عزیز طی روزهای آتی تصمیم گیری و اقدام خواهد شد.

نحوه رسیدگی به اعتراضات رتبه بندی

سيد مجتبي هاشمی، مدیرکل ارزیابی و عملکرد : در حوزه رسیدگی به اعتراض سه‌گام را تعریف کرده‌ایم. گام اول، ثبت اعتراض است که ۱۰ روز مهلت دارد. گام دوم اجازه اصلاح برخی از مستندات و مدارک را به فرد می‌دهیم . گام سوم رسیدگی به شکایات آغاز می‌شود و با استفاده از ظرفیت کارگروه‌ها در سطح منطقه، پرونده‌ها مورد بازبینی قرار می‌گیرند و معاونت‌های مناطق کارگروه‌هایی را بر اساس آیین‌نامه هیئت‌های رسیدگی تشکیل و رسیدگی به اعتراضات را آغاز می‌کنند که اگر نیاز به بازبینی مدارک و مستندات باشد آن را انجام خواهند داد.

فعال شدن دوباره امکان ثبت اعتراض به رتبه بندی

پیرو اطلاعیه وزارتی از دیشب ۲۴/ ۱۲ /۱۴۰۱ به مدت دو روز بخش اعتراضات سامانه my در خصوص ثبت اعتراض همکاران مشمول فعال شده است .

در باره بخش اخبار کوتاه و فوری فرهنگیان بیشتر بدانید

شامل اطلاعیه های مهم آموزش و پرورش، ثبت نام دوره های ضمن خدمت، اخبار کارگزینی، خبرهای مربوط به حقوق بازنشستگان ،اخبار  رتبه بندی … . در صورت که زمان کافی جهت مشاهده همه خبرها ندارید و صرفا می خواهید از خلاصه اخبار و اطلاعیه های فوری و مهم در اموزش و پرورش مطلع شوید ، مطالب این بخش از medu24 را از دست ندهید .

این بخش به صورت ساعتی به روزرسانی شده و شامل همه خبرهای مهم و کاربردی می شود . جهت بهره وری بیشتر می توانید این صفحه را در مرورگر خود بوکمارک  نموده تا در کمترین زمان ممکنه به مطالب دسترسی داشته باشید . مطالب این بخش از سایت های خبر رسانی اصلی و شبکه های اجتماعی مختلف به روز می شود . اخبار کوتاه و فوری فرهنگیان را از این بخش پیگیری نمایید.

چرا بخش خبر فوری فرهنگیان به سایت Medu24 افزوده شده است ؟

با توجه به مشغله ، کمبود زمان و نیاز  به اطلاع از خبرهای مهم بدون فوت وقت، وجود بخشی که در کمترین زمان اخبار کاربردی را اطلاع رسانی کند ضروری به نظر می رسد . در این بخش سعی میکنیم چکیده خبرهای فرهنگیان را بدون اضافات درج کنیم.

کلمات کلیدی : اخبار کارگزینی آموزش و پرورش ، اخبار فوری وزارت اموزش و پرورش کشور ، خبرفوری معلمان و بازنشستگان

تابلوی اعلانات