تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵
کد خبر : 628

اموزش ثبت اطلاعات در سامانه

آموزش سامانه مدیریت دانش – danesh.medu.ir

آموزش سامانه مدیریت دانش – danesh.medu.ir
اموزش ثبت نام و بخشهای مختلف سامانه مدیریت دانش را در این بخش مشاهده نمایید.

آموزش ثبت اطلاعات در سامانه مدیریت دانش فرهنگیان

1.نحوه عضویت در سامانه مدیریت دانش فرهنگیان ( وزارت اموزش و پرورش )

همكاران گرامي ميتوانند به منظور ثبت نام و عضويت، به آدرس سامانه مديريت دانش به نشاني اينترنتي( danesh.medu.ir) مراجعه فرمایند .

تمامي همكاران كه مايل به ورود، ثبت، تسهيم دانش ها و تجارب خود بوده و تمايل دارند در بحثها و پرسش و پاسخ هاي دانشي مشاركت نمايند و همچنين به بانك دانشي سازمان دسترسي داشته باشند، مي توانند در سامانه مديريت دانش ثبت نام و عضو شوند.

عضویت در سامانه دانش

 

مراحل عضویت در سامانه مدیریت دانش معلمان

1- روی عضویت جدید کلیک کنید .

2-تایید فرم تعهد سامانه.

3-وارد کردن اطلاعات شخصی در فرم مشخصات احراز هویت .

4- در صورت صحت اطلاعات وارده، احراز هويت توسط سامانه از سيستم پرسنل سازمان صورت مي گيرد .

5-فرم مشخصات فردي خود و ديگر اطلاعات خواسته شده را با دقت تكميل کنید و تایید نمایید .

توجه : در صورت اشكال در احراز هويت، همكاران مي بايست در فرم ثبت نام نسبت به تكميل اطلاعات درخواستي با دقت و صحت لازم اقدام نمایند .

درخواست عضويت براي دبيرخانه راهبردي مديريت دانش ارسال شده و پس انجام بررسي هاي لازم، پروفايل شما توسط مدير سامانه تأييد و عضويت شما در سامانه فعال مي گردد. سپس مي توانيد با شناسه و كلمه عبور تعريف نموده در قسمت موردنظر سامانه مطابق با تصوير بالا وارد سامانه مديريت دانش شده و به عنوان يك كاربر فعال مشاركت و فعاليت نمايید .

 فرم ثبت مشخصات فردی

ثبت مشخصات فردی در سامانه دانش

توجه: در فرم مشخصات فردي در بخش مهارت، ميتوانيد با كليك بر روي گزينه(همه) مهارت هاي مورد نظر و مرتبط با خود را انتخاب نماييد. همچنين در قسمت واحد سازماني با كليك بر روي علامت مثبت (+)، واحدسازماني خود را انتخاب نماييد. لازم به ذكر است در انتخاب واحد سازماني، تا حد ممكن، كوچكترين بخش سازماني موجود را انتخاب نماييد. لازم به ذكر است وارد نمودن حروف فارسي و كاراكتر(@،-،#،%،/ و …) در بخش شناسه فرم مشخصات فردي، امكان پذير نمي باشد.

2 .معرفی زیرسیستم رخدادها در سامانه مدیریت دانش معلمان

كاربر با ورود به سامانه وارد صفحه رخدادها مي شود، در قسمت اصلي اين صفحه ليستي از رخدادهاي متناسب با هر كاربر (براساس الگوريتم هاي متعدد) نشان داده مي شود. متناسب سازي و شخصي سازي رخدادهاي نمايش داده شده تضميني براي يكپارچه سازي محتواي ورودي و جلوگيري از تأخيرهاي زماني مي باشد .

 

معرفی زیرسیستم رخداد ها

در ادامه آموزش سامانه مدیریت دانش ، به تعریف انواع رخدادها می پردازیم :

  • انواع رخداد

رخداد عبارت است از كليه فعاليت هاي دانشي انجام گرفته در سامانه كه انواع آن عبارت است از:

ثبت دانش : به ازاي وارد كردن هر دانش، يك رخداد ثبت مي شود؛ همچنين به ازاي اعمال تغييرات در دانش (ورود نسخه جديد دانش) و به اشتراک گذاري دانش نيز پيامي توسط سيستم ثبت مي شود.

ثبت گزارش به کارگیری از دانش:به هنگام تأييد گزارش به كارگيري دانش، رخداد مربوطه ثبت مي شود.

ثبت انجمن خبرگی:در ابتداي ايجاد يك انجمن خبرگي، رخداد مربوط به “ثبت انجمن خبرگي” ايجاد شده و در صفحه رخداد كاربران نيز فيلد تخصصي اين انجمن و اعضاي اصلي منتخب انجمن، نمايش داده مي شوند.

انجمن خبرگی

 

ثبت جلسه انجمن خبرگی :در هنگام ثبت جلسه در انجمن خبرگي يك رخداد براي آن ثبت مي شود و چنانچه انجمن خبرگي جاري جز مورد علاقه هاي كاربر باشد اين رخداد در صفحه رخدادهاي وي نمايش داده مي شود.درصورتي كه در مورد جلسه مذكور نظراتي داده شود، اين نظرات در صفحه رخدادها نمايش داده مي شوند.

ثبت پرسش و پاسخ در انجمن خبرگی:براي پرسش ها و پاسخ هاي مطرح شده در زير سيستم پرسش ها و پاسخ ها در انجمن خبرگي، رخدادي ثبت شده و براي كاربراني كه انجمن را به علاقه مندي هايشان افزودند، نمايش داده ميشود. همچنين با مطرح شدن نظر در قسمت جلسات حضوري و درباره انجمن، پيام سيستمي نمايش داده مي شود. كاربر امكان ويرايش و حذف پرسش، پاسخ و نظر خويش در صفحه رخدادها و انجمن خبرگي را، دارا مي باشد.

ثبت مستند : با تأييد مستند وارد شده، يك رخداد ثبت مي شود.

ثبت مستند

اخبار(رخداد) : در قسمت اخبار مدير سامانه قادر به ثبت يك رخداد عمومي قابل نمايش در صفحه رخدادهاي تمامي كاربران مي باشد. اين رخدادها قابليت به اشتراک گذاري براي سايرين را ندارند؛ اما همانند ساير رخدادها، قابليت تبادل نظر و پرسش را دارا مي باشند .

دیدگاه :يكي از مهمترين انواع رخدادها ديدگاه است. در قسمت “ديدگاه” كاربر مي تواند ايده ها و ديدگاه هاي خود را با دنبال كنندگان دانشي به اشتراک گذارد؛ در اين قسمت امكان پيوست فايل نيز وجود دارد. شايان ذكر است ديدگاه ثبت شده مي تواند توسط كاربر وارد كننده ويرايش يا حذف شود.

ثبت ایده و دیدگاه در سامانه دانش

علاقه مندی: نشان دهنده علاقه مندي كاربر به موضوع مورد بحث؛
نظرات: اعلام نظرات، پرسش ها و پاسخ ها در مورد يك رخداد با قابليت ويرايش توسط كاربر؛
به اشتراک گذاری: به اشتراک گذاري ديدگاه ها و رخدادهاي مفيد با دنبال كنندگان دانشي و ساير كاربران منتخب با قابليت افزودن توضيحات مورد نياز.

كاربر مي تواند هر يك از رخداد ها را به علاقه مندي هاي خويش افزوده، با دنبال كنندگان دانشي به اشتراک گذارد و نظراتش را در مورد آن  ارائه نمايد.

جستجو و جستجو پیشرفته : با استفاده از قسمت “جستجو” و “جستجوي پيشرفته” مي توان با سهولت به ديدگاه ها و رخداد ها مورد نظر دست يافت. با ورود واژه هاي كليدي در قسمت جستجو، امكان جستجو در صفحه رخدادها فراهم مي شود؛ همچنين با كمك جستجوي پيشرفته مي توان با تعيين جزييات بيشتري شامل واردكننده، كاربر ها، سرفصل مطالب، تاريخ ايجاد، نوع، حداقل اشتراک گذاري (حداقل تعداد دفعات به اشتراک گذاري) و حداقل علاقه مندي(حداقل تعداد دفعات لايك) به جستجو پرداخت.

فیلتر: قسمتي تحت عنوان “فيلتر” نيز در صفحه رخداد ها وجود دارد كه به كاربر قابليت مشاهده موارد انتخابي خود را در اين صفحه مي دهد.

شاید این مطلب هم برای شما مفید باشد : آدرس سامانه مدیریت دانش – danesh.medu.ir

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

بتول پروان یکشنبه , 2 بهمن 1401 - 14:33

تجربه کاری که در طی این سالها با ان روبرو بودم عدم هماهنگی بین چشم ودست در بین کودکان میباشد.دانش آموزان تا ده ستل بیشتر با این مشکل دست وپنجه نرم میکنند .با چند تمرین مهرتی وورزشی خیلی زودتر میتوان به فهم مطالب درسی کودکان با ضعف درسی کمک کرد .
۱.تمرین حرکت چشم با نقطه وخطوط راست ومنحنی وشکسته .این تمرین به رونخوانی وتندخوانی دروس مخصوصا روخوانی قران خیلی کمک میکند .
۲.تمرین دوخت وسوزن نخ کردن البته سوزن آموزشی روی خط راست انواع دوخت را در هر هفته انجام دهند .
۳.تمرین بافتنی با میل آموزشی با کاموای طنابی .
کار با دست راست وچپ به هماهنگی هر چه بهتر در آموزش دروس مختلف کمک میکند وتوانایی کودکان ابتدایی را نباید نادیده گرفت .واین فعالیتها اگر در برنامه درسی باشد دانش آموزان زودتر به توانایی های خود پی میبرند ودر انتخاب شغل آنها نیز موثر خواهد بود.
امیدوارم تجربیات کاری در پیشبرد هر چه بهتر آموزش مورد تایید باشد .

تابلوی اعلانات