تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱
کد خبر : 425

فرهنگیانی که از تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ به بعد بازنشسته شوند شامل رتبه بندی می شوند

تاثیر رتبه بندی در حقوق شاغلی ، بازنشستگی و پاداش بازنشستگان

تاثیر رتبه بندی در حقوق شاغلی ، بازنشستگی و پاداش بازنشستگان
نحوه تاثیر رتبه بندی در حقوق شاغلی ، بازنشستگی و پاداش بازنشستگی

نحوه تاثیر رتبه بندی در حقوق شاغلی ، بازنشستگی و پاداش بازنشستگان

با توجه به سوالات و ابهامات زیاد در مورد تاثیر رتبه بندی بر حقوق معلمین بازنشسته ، در این مطلب به این سوالات پاسخ داده شده است.

کدام فرهنگیان بازنشسته شامل رتبه بندی می شوند ؟

فرهنگیانی که از تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ به بعد بازنشسته شوند شامل رتبه بندی می شوند .

اگر همکاری تمام فرایند رتبه بندی که شامل بارگزاری مدارک ، ارزیابی توسط کارشناسان ، تعیین رتبه توسط هیات ممیزه و درنهایت صدور حکم توسط کارگزینی را طی کرده باشد شامل رتبه بندی می شود .

نحوه محاسبه مبلغ اضافه شده در رتبه بندی برای بازنشستگان

تاثیر رتبه بندی بر حقوق شاغلی معلمین بازنشسته

برای مثال اگر سه میلیون تومن به حکم همکار اضافه شده و درتاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ بازنشسته شود چون از یک ماه فقط یک روز از آن شامل شده است پس سه میلیون را بر ۳۰ تقسیم کرده و افزایش حکم شاغلی برای این همکار فقط ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود.

تاثیر رتبه بندی بر حقوق بازنشستگی

برای محاسبه  تاثیر این مبلغ در حقوق بازنشستگی؛ همانطور که می دانیم حقوق بازنشستگی هرفرد میانگین دوسال آخر می باشد . بنابراین مبلغ سه میلیون تومان را تقسیم بر ۷۲۰ روز میکنیم که تاثیر این رتبه در حقوق بازنشستگی فقط ۴ هزار تومان است.

تاثیر رتبه بندی بر پاداش پایان خدمت

در مورد پاداش که رتبه بندی بیشترین تاثیر را روی پاداش دارد؛ همین مبلغ سه میلیون را اگر در سنوات فرد ضرب کنیم حدود ۹۰ میلیون تومان در پاداش فرد تاثیر میگذارد. بنابراین همکارانی که در این تاریخ بازنشسته شده اند باید نسبت به بارگزاری مدارک اقدام کنید .

کلمات کلیدی  : اخبار رتبه بندی فرهنگیان بازنشسته . اخبار بازنشستگان آموزش و پرورش ، تاثیر رتبه بندی بر حقوق شاغلین و بازنشسته های وزارت اموزش و پرورش و معلمان با 30 سال خدمت

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 3
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس دوشنبه , 14 آذر 1401 - 20:05

چرا سابقه تدریس در حکم کار گرینی معلم ها دیده نمیشه اما سابقه مدیریت و معاونت در دو بخش جدا گانه حساب می شه یعنی معاونین و مدیران بار سخت تدریس را بر دوش می کشند؟

عباس پنجشنبه , 20 بهمن 1401 - 8:10

مدل تاثیر گزاری رتبه‌بندی در حقوق بازنشستگی افراد در شرف بازنشستگی همکاران فرهنگی پیشکسوت بسیار پایین و بی‌ارزش است
و این نشانه‌ی بی اهمیتی اجرای رتبه‌بندی در رابطه با این گروه شریف بوده و نیاز به ترمیم و تغییر جدی قوانین مربوط به آن می‌رود چرا که یک همکار دیگر بهیچ وجه نباید فکر بازنشسته شدن داشته باشد این نه عاقلانه است و نه قانونی همه شمول و در شأن و مقام معلمین شریف و بازنشستگان فرهیخته نیست و مدلی از ناسپاسی در حق فرهنگیان بازنشسته خواهد بود.

بازنشسته1400 سه شنبه , 23 اسفند 1401 - 15:45

با سلام، جایی خواندم که 31 درصد افراد مشمول رتبه بندی به رتبه خود اعتراض کردند. حال ی سوال آیا بقیه مشمولین از رتبه خود راضی بودند؟ قطعا اینچنین نخواهد بود. ازمسوولین محترم خواهشمندم نظارت داشته باشند با توجه به مشکلات فرهنگیان وخصوصا قشر بازنشسته، هر کسی که حداقل امتیاز کسب رتبه های پنجگانه را به دست آورده را مشمول دریافته ان رتبه نمایند تا خدای نکرده درحق کسی اجحاف وستمی نشود مثلا من با امتیاز 791 می با یست رتبه ی 4 می شدم وچون از یک ایتم امتیازم جزو رتبه های 3 می شد در گروه استاد یار معلم قرار گرفتم به این قضیه معترض بودم ولی اعتراض هم نکردم. با تشکر از مسوولی که بخواند اگر بپسندید پیگیری کند.

تابلوی اعلانات