تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۸:۵۷
کد خبر : 1590

اطلاعیه جدید سامانه رتبه بندی

اطلاعیه نکات تکمیلی صدور احکام رتبه‌ بندی

اطلاعیه نکات تکمیلی صدور احکام رتبه‌ بندی
در صورت وجود ابهام و سوال درباره احکام صار شده این اطلاعیه را مشاهده بفرمایید.

اطلاعیه نکات تکمیلی صدور احکام رتبه‌ بندی

چرا در  رتبه‌بندی ، تعداد کمی از معلمان رتبه‌های بالا را کسب کردند؟

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه “تاکنون از تعداد ۴۰۰ هزار نفر، یک هزار و ۲۳۸ نفر رتبه ۵ را کسب کرده‌اند” درباره سازوکار تعیین رتبه‌های معلمان توضیح داد.

صادق ستاری فرد؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره اعتراض برخی از معلمان به روند رتبه‌بندی، خطای سامانه در تعیین رتبه‌ها و دسترسی تعداد محدودی از افراد به رتبه‌های 4 و 5 اظهار کرد: به نظر شما تعداد اساتید دانشگاه که استاد‌تمام هستند، چند نفر است؟ موارد امتیاز‌آور در 4 سطح شایستگی عمومی، حرفه‌ای، تخصصی و تجربه در بخشنامه رتبه‌بندی اعلام شده است و تاکنون از تعداد 400 هزار نفر، یک هزار و 238 نفر رتبه 5 را کسب کرده‌اند که این افراد قله نظام رتبه‌بندی بوده و الگو هستند.

وی افزود: رتبه‌بندی یک پروسه است و اقدامی نیست که امروز انجام شود بلکه در طول خدمت عملیاتی خواهد شد همچنین فرهنگیان فرصت دارند در دوره توقف و ارزیابی مجدد به شایستگی و صلاحیت‌ها دست‌یافته و سطح توانمندی خود را برای کسب رتبه‌های بالاتر افزایش دهند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: یک ضلع رتبه‌بندی معلمان، رضایتمندی شغلی است و بخش دیگر آن کیفیت‌بخشی آموزشی و پرورشی است همچنین کارکنان ستادی هنوز تعیین رتبه نشده‌اند و تمام افرادی که رتبه 5 را کسب کرده‌اند، اکنون در کلاس درس مشغول تدریس هستند.

به گزارش تسنیم؛ شایستگی‌های عمومی معلمان در شاخص‌های، ارتباط و تعامل موثر، مهارت تفکر و حل مسئله، خلاقیت و تحول‌خواهی به شیوه خوداظهاری بررسی می‌شود.

در بخش شایستگی‌های تخصصی در عنوان پیشنهاد تولید و ساخت، دستاوردها، خلاقیت و نوآوری علمی معلمان با شاخص‌های زیر بررسی می‌شود:

طراحی و تولید نرم‌افزارهای آموزشی، تربیتی و اداری

ساخت ابزارها و تجهیزات آموزشی، تربیتی و اداری

ساخت وسایل کمک آموزشی، تربیتی و کمک توانبخشی

تولید محتوا در فضای مجازی، طراحی، تولید و تدوین بسته‌های یادگیری و درسنامه

آشنایی با ابزارها، تجهیزات و تکنیک‌های نوین

برای کسب امتیاز کامل، سطح کیفی دستاورد از اهمیت به سزایی برخوردار است و ارزیاب این کیفیت را بررسی خواهد کرد.

پژوهش‌های مرتبط با بهبود عملکرد معلم شاخص‌های تألیف و تدوین کتب و مقالات مرتبط

معلمان باید حداکثر 5 مورد از باکیفیت‌ترین پژوهش‌ها از بین اقدام پژوهی، درس پژوهی و روایت‌پژوهی که دارای تأیدیه از مدرسه، منطقه، استان یا کشور است انتخاب و شماره نامه تأیدیه ثبت شود.

شیوه اعمال مدرک تحصیلی اخذ شده معلمان بدین شرح است: مدرک اعمال شده در حکم پرسنلی به صورت سیستمی ثبت شده و نیازی به بارگزاری مجدد نیست.

به روزرسانی ( اطلاعیه صادر شده درباره احکام صادر شده )

درود بر همکاران عزیز با توجه به اینکه احکام اکثر همکاران از طریق کارگزینی های مناطق صادر گردیده و در سامانه ی مای مدیو قابل مشاهده می باشد انتظار می رود برای باقی همکاران تا روز شنبه صادر گردد .
لازم به ذکر می باشد برای دیدن کارنامه می بایست منتظر پیامک به شماره همراهی باشید که در سامانه ثبت شده است بعد از مشاهده ی کارنامه همکاران محترم می توانند نحوه ی امتیاز دهی ارزیابان را مشاهده و از نوع امتیازات خود اطلاع یابند .
آموزشیار معلم رتبه ی یک مربی معلم رتبه ی دو استاد یار معلم رتبه ی سه دانشیار معلم رتبه چهار استاد معلم رتبه پنج می باشد
همکاران در هر کارنامه دو گزینه ی اعتراض و تایید قرار دارد چنانچه همکاری نسبت به رتبه اتخاذ شده معترض است می بایست اعتراض خود را ثبت نماید دقت بفرمائید در کارنامه چهار شایستگی در جدول مربوطه قید شده است و امتیاز هر کدام از شایستگی ها که کسب کرده اید درج گردیده است ارزیاب با توجه به کمترین امتیاز در جدول شایستگی ها رتبه ی هر همکار را مشخص نموده است برای اعتراض دقت بفرمائید بارگذاری آیتم هایی که مستندات نیاز دارد درست بارگذاری گردد و در قسمت مربوطه ثبت شود چنانچه در قسمتی مستندات داشته و ارائه داده اید اما ارزیاب ان قسمت را محاسبه نکرده است می توانید مستندات آن قسمت را بارگذاری کنید
برخی همکاران ارسالی داشته اند که ما مجددا در همه ی قسمت ها بارگذاری خواهیم کرد دقت بفرمائید فقط در قسمت هایی که امتیاز کمترین را کسب کرده اید یا امتیاز آن قسمت را کسب نکرده اید چنانچه حتما مستندات آن قسمت را دارید ثبت داشته باشید در غیر این صورت ممکن است تنزل رتبه پیدا کنید
همکاران برای مشاهده کارنامه می بایست از طریق پیامک برایتان پیام ارسال گردد وبعد سایت اعتراض فعال …
چنانچه همکارانی اعتراض را ثبت کنند در حال حاضر محاسبه ی حقوقی آنان برحسب آخرین حکم رتبه بندی که در اسفند برایشان صادر شده است محاسبه می گردد وبعد از ثبت اعتراض در فروردین سال آینده بعد از ارزیابی مجدد رتبه ی این عزیزان چنانچه رتبه شان تغییر کند حکم جدید بر حسب همان رتبه ی کسب شده صادر و محاسبه ی حقوقی بر حسب رتبه ی جدیدشان صورت خواهد گرفت
زمان ثبت اعتراض در سامانه برای هر همکاری مشخص خواهد شد
همکاران عزیز لطفا آرامش خودتان را حفظ نمایید فاصله ی بین رتبه ها بسیار کم است
لطفا در ثبت اعتراض عجله نداشته باشید و دقت کنید و چنانچه مستندات کافی و لازم دارید و مطمئن هستید امتیاز ان را کم گرفته یا کسب نکرده اید ثبت کنید.( منبع : کانال تلگرام اجرایی مدارس )

در صورت وجود ابهام و سوال درباره احکام صار شده این اطلاعیه را مشاهده بفرمایید.

به استحضار معلمان عرصه تلاش و عشق می رساند که متاسفانه فرآیند دریافت احکام در سیستم پرسنلی به کندی انجام می شود و بالطبع آن صدور احکام رتبه بندی نیز آهسته پیش می رود به روایت دیگر تا رتبه هر شخص در سیستم پرسنلی مشخص نگردد امکان صدور حکم آن شخص میسر نیست به همین دلیل برای بعضی از پرسنل احکام صادر و برای عده کثیری صادر نگردیده است. در ادامه توضیح چند مورد که سوال خیلی از شما عزیزان در این ایام هست به اطلاع می رساند:

۱_ چرا حکم بعضی از معلمان صادر شده ولی حکم من صادر نشده؟؟

پاسخ: همانطور که در بالا به آن اشاره شد روند دریافت احکام از سیستم پرسنلی به کندی صورت می گیرد و ما نیز منتظر دریافت این رتبه ها بوده تا بلافاصله احکام صادر گردد.

۲_ از کجا بفهمیم برای ما حکم صادر شده یا نه؟

پاسخ: مراجعه به سامانه my.medu.ir و مشاهده شرح حکم ۱۴۰۰/۶/۳۱ با عنوان حکم برقراری فوق العاده رتبه‌بندی با تاریخ صدور برج ۱۱ یا ۱۲ . در شرح این حکم رتبه شما قید گردیده است. اگر در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ تنهاحکم برقراری مزایای رتبه بندی مشاهده شد (رتبه ۱) یعنی هنوز رتبه شما در منطقه دریافت نگردیده و این حکم قبلا برای همه در برج ۸ و ۹ صادر گردیده‌.

_اگر رمز عبور ندارید از فراموشی رمز استفاده نمایید.

_اگر فراموشی رمز می زنید و مراحل را به آخر می رسانید و بازهم نمی توانید وارد شوید علت اینست که یا شماره تلفن متعلق به شما نیست یا شماره تلفن ثبت شده در سیستم امور اداری با شماره تلفن شما مطابقت ندارد.

۳_ چرا رتبه یک نفر با سنوات بالا اینقدر کم هست و رتبه نفر دیگر با سنوات پایین زیاد؟؟

پاسخ: طبق شیوه نامه رتبه بندی معلمان ،شرط احصا رتبه های ۱ و ۲ و ۳ تنها امتیاز لازم برای هر شایستگی هست که از طریق بارگذاری صحیح مستندات و امتیاز به آن صورت می پذیرد و سنوات ملاک عمل نیست .

یعنی فردی با یکسال سابقه نیز می تواند رتبه ۳ شود و شخص دیگری با ۳۰ سال سابقه هم رتبه ۳ یا کمتر.

شرط لازم کسب رتبه ۴ : داشتن حداقل ۱۵ سال سابقه تجربی معلمی در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ است که معلمان با سابقه پایین با وجود امتیاز بالا نمی توانند به این رتبه برسند و معلمان سابقه بالا با کسب امتیاز مرتبط با این رتبه می توانند رتبه ۴کسب نمایند.

شرط لازم برای کسب رتبه ۵: حداقل ۲۱ سال سابقه تجربی معلمی تا تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ و امتیاز لازم برای کسب این رتبه

۴_ نحوه اعتراض به رتبه چگونه است ؟

پاسخ: طبق اخبار و اطلاعیه های صادره وزارت مقرر است به زودی در سامانه my.medu.ir جزئیات امتیازات و رتبه و اعتراض فعال گردد تا هر نفر با مراجعه به این سامانه از کم و کیف امتیاز و رتبه خود آگاه گردد.

۵_ به سامانه my.medu.ir مراجعه کردم ولی حکم جدیدی با عنوان برقراری فوق العاده رتبه بندی به تاریخ صدور برج ۱۱ و ۱۲ ندیدم، کی قرار است صادر شود؟

پاسخ: به محض دریافت رتبه از سیستم احکام صادر می گردد. ما نیز منتظریم.

متاسفانه گاها سامانه my.medu.ir همراهی نکرده و با خطا و هزار و یک مشکل روبرو می شود که پشتیبانی از این سامانه فقط بر عهده وزارت آ.پ می باشد .

کلمات کلیدی : اطلاعیه رتبه بندی اخبار فرهنگیان رتبه هر شخص دلیل مشخص نشدن رتبه دلیل اینکه رتبه من کمتر ثبت شده است چرا برای من رتبه ثبت نشده است جهت اعتراض به ترهب بندی چکار باید کرد چرا با وجود سنوات بالا رتبه من پایین است

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 16 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 16
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

محبوبه پنجشنبه , 18 اسفند 1401 - 13:26

سلام وقت بخیر من سال اول هستش که استخدام شدم
چرا در حکم من زده رتبه آموزشیار معلم تعیین و ابلاغ شد اما در رتبه بندی فاقد رتبه بندی هستم

صغرا صدیق اموزگار بازنشسته جمعه , 19 اسفند 1401 - 16:34

با سلام چرا حکم رتبه بندی برای من صادر نشده است؟

Artin جمعه , 19 اسفند 1401 - 22:42

سلام . شرایط شما به چه صورت است؟

توسری خور شنبه , 20 اسفند 1401 - 15:36

سلام
من از بند شایستگیهای عمومی از ۳۰۰ امتیاز ۴۰۰امتیاز هم میگیرم اما زده ۱۹۰.طبق چه معیاری حساب کرده اند؟؟؟؟

احمد شنبه , 20 اسفند 1401 - 16:12

باسلام معاونین اجرایی که مدارکی جمع نکرده وبعضی ازگزینه ها مربوط به انان نمیشود چرا نمیتوانند رتبه کسب نمایند وبه نظربنده رتبه بندی باید برای هر پستی از همکاران جدا ومخصوص ان پست انجام گیرد با تشکرخاکی

علی یکشنبه , 21 اسفند 1401 - 19:34

باسلام با۳۴ سال خدمت وشاغل رتبه یک حگم زده اند فوق دیپلم لیسانس فوق لیسانس

معلم دوشنبه , 22 اسفند 1401 - 0:22

این آقایان که می فرمایند که رتبه بندی یک پروسه هست از ایشان بپرسید که آقایان عزیز شما کی از معلمان خواسته بودید که کتاب بنویسند و مقاله به چاپ برسانند کی از معلم خواسته بودید اصلا در جشنواره ها شرکت کنند معلمی که ۳۴ سال خدمت کرده آیا در سال‌های اولیه که در مناطق دور دست و فقیر در کانکس تدریس می کردند آیا ایشان به همه امکانات دسترسی داشتند تا با استفاده از منابع، کتاب بنویسند که الان بعد از سی و اندی سال امتیازش برایش نان شود شما که برای تولید محتوی امتیاز بیشتر از مدرک را می دهید این تولید محتوی چند ساله که شروع شده ،در همین دو سه سال کرونا تولید محتوی بوجود اومد حالا تولید محتوی شده بلای جان معلم ،دستتون درد نکنه خوب معیارهایی برای امتیاز معلمان گذاشتید چند درصد معلمان نویسنده هستن

مریم سه شنبه , 23 اسفند 1401 - 0:59

سلام
در سایت رتبه بندی هنوز برای من رتبه ای نیومده و امتیازات من مشخص نیست ولی در حکم برای من دستیار معلم زده شده .
من راهی برای اعتراض ندارم

ناصری سه شنبه , 23 اسفند 1401 - 12:47

سلام کارنامه رتبه بندی هنوزبرام نیامده

زری عرب زاده از بیرجند سه شنبه , 23 اسفند 1401 - 15:22

سلام برای من در تاریخ ۱۷ اسفند حکم صادر شده و در سامانه my medu قرار گرفته ولی هنوز کارنامه رتبه بندی من در سامانه نیست ! همش پیام میده همکار گرامی …. بعدا پیامک خواهد شد ، علت چیست ؟

مریم تشکری بافقی سه شنبه , 23 اسفند 1401 - 22:36

سلام
برای من هنوز رتبه بندی قابل رویت نیست الان حکم زده شده وباز صفحه رتبه بندی باز نمیشه تا اعتراض کنم لطفا راهنمایی کنید.

Artin پنجشنبه , 25 اسفند 1401 - 10:15

سلام امکان اعتراض به مدت دو روز فعال شده است .

معصومه انصاری شنبه , 27 اسفند 1401 - 11:26

برای من حکم رتبه سه زده شده ده روز پیش ولی در مای مدیو کارنامه جهت مشاهده و درج اعتراض نمیاد فقط پیغام منتظر پیامک باشید میاد با توجه به اینکه به زودی بازنشسته میشم چکار باید بکنم و علت این مشکل چیست

Artin شنبه , 27 اسفند 1401 - 16:31

متاسفانه افراد زیادی این مشکل را دارند و هنوز اطلاع رسانی کاملی انجام نشده است.

سیف الله چهارشنبه , 9 فروردین 1402 - 23:57

سلام ایا کسی اطلاع داره چرا حکم رتبه بندی صادر شده ولی کارنامه در این مدت قرار داده نشده باتشکر

سیف الله پنجشنبه , 10 فروردین 1402 - 0:01

ایا کسانی که هنوز کارنامه صادر نشده ولی حکم صادر شده احتمال تغییر در رتبه اعلامی وجود دارد

تابلوی اعلانات